کد مطلب: 15503 تعداد بازدید: ۷۶۳

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع عوامل وسعت رزق و روزی در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱:۱۱
نشست اخلاقی با موضوع عوامل وسعت رزق و روزی با حضور طلاب، اساتید و کادر در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.
حجت الاسلام دکتر علی حق شناس، محقق و مولف حوزوی در نشست اخلاقی با موضوع عوامل وسعت رزق و روزی گفت: بر اساس آیات و روایات، سه عمل اخلاقی خوش گوئی، خوش روئی و خوش خوئی از عوامل وسعت روزی است.
 
وی با استناد به  آیات قرآن کریم بیان کرد: خوش گوئی دو مقوله زیبا حرف زدن و حرف زیبا زدن را در بر می گیرد که نتیجه آن اصلاح اعمال و آمرزش گناهان است.
 
این محقق و مولف حوزوی یکی از مصادیق خوش خوئی را صله ارحام دانست و ادامه داد: مقدمه دید و بازدید صله رحم است و هدف از صله رحم تنها دیدن نیست، بلکه همدردی مالی و روحی با دیگران است.
 
این مبلغ دینی در ادامه، ادای دو فریضه واجب خمس و زکات را از دیگر عوامل وسعت رزق از نظر اقتصادی برشمرد و گفت: تمام آیات مربوط به انفاق و زکات شامل خمس هم می شود.
 
حجت الاسلام حق شناس تصریح کرد: حسن تدبیر یکی دیگر از عوامل وسعت رزق و روزی است.
 
وی در پایان طلاب را  به قرائت صلواتی که در کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال وجود دارد، ارجاع داد و افزود: ذکر این صلوات در صبحگاه و شامگاه، اثراتی همچون آمرزش گناهان، محو شدن خطا ها، مستجاب شدن دعا، رزق و روزی فراوان، یاری در مقابل دشمنان، فراهم شدن اسباب خیر و همنشینی پیامبر(ص) برای انسان ها دارد و طلاب ذکر این صلوات را در اولویت کار خود قرار دهند.