کد مطلب: 15498 تعداد بازدید: ۴۴۵

برگزاری دوره مقاله نویسی ویژه طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۳:۳۹
دوره مقاله نویسی با حضور 60 نفر از طلاب مدارس و مراکز علمیه خواهران استان اصفهان در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.
دکتر مسعود راعی استاد حوزه و دانشگاه و عضو شورای علمی پژوهشی حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان در این دورهبه آموزش سرفصل های شکلی و محتوایی مقاله پرداخت.
وی با اشاره به سرفصل های شکلی شامل: رعایت ساختار ظاهری (چکیده-مقدمه-منابع-نتیجه-ارجاع دهی واضح وشفاف و...)، شیوایی ورسایی، سازماندهی وترتیب منطقی بحث، پرهیز از مطالب حاشیه ای، استفاده از منابع معتبر و متعدد و در کل رعایت آیین نگارش را از ملزومات تدوین یک مقاله مطلوب از لحاظ شکلی دانست.
حجت الاسلام راعی در ادامه به تشریح سرفصل های محتوایی شامل: کیفیت تجزیه وتحلیل مطالب وصحت استدلال، تبین دقیق مسئله، توجه به اهمیت مسئله مبتنی با نیاز، نوآوری در تنظیم مطالب وارائه محتوا، روشمندی اثر(در ابعاد توصیفی-تحلیلی-تطبیقی)، عبارت پردازی توسط نویسنده، نقد و تولید علم، کیفیت نتیجه گیری ، رعایت اخلاق پژوهشیاز جمله ادب در نقد، تواضع علمی و احترام به محققین پرداخت.
خانم رمضانیان معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان هدف از برگزاری این دوره را افزایش توانمندی و مهارت افزایی طلاب پژوهشگر در تدوین و استخراج مقاله از تحقیقات پایانی و پایان نامه ها دانست و گفت: این دوره در راستای تحقق شعار محوری هفته پژوهش امسال حوزه های علمیه خواهران یعنی " مهارت ورزی پژوهشی" برنامه ریزی شده است.
وی در پایان یادآور شد: شرکت کنندگان در این دوره پژوهشگرانی هستند که در سال گذشته آثارشان به مرحله تفصیلی ششمین جشنواره علامه حلی(ره) راه یافته و امتیاز بالایی کسب نموده اند.