کد مطلب: 15486 تعداد بازدید: ۴۵۵

معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان:

ششمین دوره مسابقات علمی مرحله مدرسه ای اصفهان برگزار شد

یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸:۳۵
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان گفت:هدف از برگزاری این مسابقات ارزیابی سطح علمی طلاب و نیز واحدهای آموزشی خواهران و ایجاد زمینه پیشرفت علمی و شکوفایی استعدادهای طلاب، است.
زهرا شفیعی معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت: ششمین دوره مسابقات علمی مقطع سطح دو (کارشناسی) و دومین دوره مسابقات علمی سطح سه (کارشناسی ارشد) این مدیریت پنجشنبه 20 آذر برگزار شد.
 
شفیعی با بیان اینکه سئوالات مرحله مدرسه‌ای این مسابقات بر اساس دستورالعمل اعلام‌شده از سوی اساتید مدارس علمیه طراحی و تصحیح می‌شود، اضافه کرد: سئوالات این مرحله 50 سئوال در قالب چهارگزینه‌ای است که با تاکید بر سطح کاربردی و مهارتی طراحی می‌شود.
 
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: نفرات برتر مسابقه مرحله مدرسه ای بر اساس کسب حداقل 30 نمره از آزمون مرحله مدرسه ای مسابقات تعیین می شوند.
 
وی ادامه داد: تصحیح اوراق به گونه ای است که برای هر چهار سوال غلط یک نمره منفی در نظر گرفته می شود.
 
خانم شفیعی زمان اعلام نتایج این آزمون را 1 دی ماه سال جاری عنوان کرد. و گفت: افرادی که موفق به کسب امتیاز شوند به مرحله استانی راه می یابند.
معاون آموزش حوزه علمیه استان اصفهان زمان آزمون مرحله استانی را جمعه یکم اسفند سال جاری اعلام کرد.
 
وی زمان برگزاری مرحله کشوری این مسابقات را جمعه چهارم اردیبهشت 94 ذکر کرد و ادامه داد: مرحله کشوری این مسابقات در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد و نتایج آن دوشنبه 14 اردیبهشت اعلام می‌شود.

معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد و افزایش انگیزه مطالعه در بین طلاب، ایجاد رقابت سازنده بین طلاب و واحدهای آموزشی، ارزیابی سطح علمی طلاب و نیز واحدهای آموزشی خواهران، ایجاد زمینه پیشرفت علمی و شکوفایی استعدادهای طلاب و شناخت طلاب ممتاز و استعدادهای درخشان به منظور ارائه خدمات ویژه به آنها و طراحی برنامه‌های خاص دانست.