کد مطلب: 15476 تعداد بازدید: ۴۵۹

عقل و دين از عوامل اصلی آرامش انسان هستند

یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰:۵۱
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت آرامش در زندگی انسان گفت: عقل، دين و عفاف از عوامل آرامش در زندگی هستند.
 حجت الاسلام مهدی موسويان، استاد حوزه و دانشگاه در جمع طلاب مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهرا (س) اصفهان با استناد به آيات و روايات گفت: بر خلاف ترس هاي طبيعي كه موجب نزديكي به خدا مي شود، ترس هاي غير طبيعي مثل مريضي و فقر آرامش انسان را ازبين مي برد.

وی ادامه داد: وقتي آرامش انسان به هم خورد، عقل انسان ضايع مي شود و زندگي طبيعي او به هم مي خورد چرا که انسان هميشه به دنبال آرامش و آسايش برای بهتر زندگی کردن است.

وی با اشاره به اینکه آرامش مربوط به درون خود انسان است و خودش آن را مي سازد، اظهار داشت:  آسايش انسان،‌آرامش اجتماع را تأمين مي كند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: پس اگر انسان آرامش ندارد بايد به درون خود رجوع كند و محيط اطراف  هيچ دخالتي در آن ندارد.

حجت الاسلام موسويان خاطر نشان كرد: مواردي كه آرامش انسان را به هم مي زند، نبود رزق وروزي، از دست دادن صحت و سلامتي، نداشتن امنيت و فراق و دوري عزيزان است .

وی در پايان تاکید کرد: امام صادق(ع) عقل، دين ،حيا و عفاف، حسن ادب و حسن اخلاق را از عوامل آرامش معرفي کرده اند، بنابراين اگر هر يك از اين موارد دچار اختلال شوند، آرامش انسان دچار خلل   مي شود.