کد مطلب: 15408 تعداد بازدید: ۴۳۲

برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی در مدرسه علمیه خواهران الزهرا س زرین‌شهر

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱:۰۷
کارگاه سبک زندگی اسلامی با حضور 100 نفر از طلاب، دانش آموختگان و همسرانشان در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) زرین‌شهر برگزار شد.
معصومه دامیار مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) زرین‌شهر گفت: این کارگاه با هدف آشنایی طلاب با شیوه‌ی زندگی اسلامی بنا بر تاکیدات رهبر فرزانه در زمینه سبک زندگی اسلامی برگزار شد.
سید ابراهیم حسینی استاد‌ حوزه و دانشگاه و مبلغ برتر کشوری در این کارگاه با تقسیم زندگی به شکل دینی و غیردینی گفت: زندگی دینی و غیردینی دارای روح است و امروزه حدود 65درصد زندگی ها غیردینی شده است.
حسینی ادامه داد: زندگی غیردینی توسط دشمنان طراحی و تولید می شود و توسط رسانه ها به مردم می رسد.
وی درباره راهکار مقابله با دشمن گفت: دشمن از هر ناحیه‌ای که دارد به سبک زندگی ما ضربه می‌زند، ما نیز باید از همان ناحیه با آن مقابله کنیم.
حسینی با اشاره به آیات سوره اعراف گفت: زندگی غیر دینی ریشه اش توسط شیطان طراحی می شود.
استاد‌ حوزه و دانشگاه روح و سبک زندگی غیر دینی را مصرف دانست و گفت: در غرب به آن مصرف گرایی می گویند و واژه دینی آن معادل(حرص) است که نتیجه آن بی حیایی، بی‌توجهی، بی مسئولیتی، خود خواهی ودنیا پرستی است.
وی در ادامه روح و سبک زندگی دینی را قناعت عنوان کرد و گفت: قناعت یعنی مصرف به اندازه و قناعت به معنای توجیح فقر نیست.
حسینی دعای هشتم صحیفه سجادیه را یکی از نسخه های خوب برای سبک زندگی دینی دانست و گفت: امام عليه السلام در دعاي هشتم، از چهل نوع گرفتاري و بلاي گوناگون به خدا پناه برده است كه اولين آن طغيان حرص است ؛
وی در پایان یادآور شد: سبک زندگی دینی، زندگی است که همه ابعادش بر اساس حیا طراحی شده باشد.