کد مطلب: 15399 تعداد بازدید: ۳۸۴

اربعین بهترین زمان بهره برداری از مکتب عاشوراست

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶:۵۳
امام جمعه شهر داران با اشاره به اهمیت اربعین گفت: اربعین زمان بسیار ارزشمندی است تا بهره های معنوی از مکتب عاشورا برگیریم.
نشست اخلاقی با عنوان «اربعین» با حضور اساتید و طلاب در مدرسه علمیه خواهران الزهراء(س) چادگان برگزار شد.
حجت الاسلام سیاوشی امام جمعه شهر داران در نشست اخلاقی با موضوع اربعین گفت: زندگی با عزت و شرافتمندانه امام حسین(ع) باید الگوی زندگی همه ما قرار گیرد.
امام جمعه شهر داران با اشاره به اهمیت اربعین گفت: اربعین زمان بسیار ارزشمندی است تا بهره های معنوی از مکتب عاشورا برگیریم.
وی با اشاره به این که اربعین ایام غم و اندوه و زمان بسیار ارزشمند و معنوی می باشد بیان کرد: اربعین در جهان اسلام و جهان تشیع از اهمیت بسیاری برخوردار است .
حجت الاسلام سیاوشی گفت: اربعین زمان بسیار ارزشمندی است تا برکات و بهره های معنوی از مکتب عاشورا برگیریم و در طول مسیر زندگی ار آن ها بهره ببریم.
وی ادامه داد: زندگی امام حسین(ع) و عبرت‌های واقعه تاریخی عاشورا، الگوی ارزشمندی از زندگی با عزت و شرافتمندانه‌ است که همه ما باید آن را الگوی زندگی خود قرار دهیم.
حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی افزود: بعد از شهادت امام حسین(ع)، مدیریت قیام امام حسین(ع) به رهبری حضرت زینب(س) و هدایت امام سجاد(ع) بود.
امام جمعه شهر داران ابراز داشت: حضرت زینب(س) به عنوان قهرمان کربلاست و اگر ایشان نبودند، قیام امام حسین(ع) ناقص بود.
وی اضافه کرد: حضرت زینب (س) در بارگاه یزید توانست با سخنرانی متبحرانه خود هدف قیام امام حسین (ع) را بیان کند و پیام عاشورا را به جهانیان منتقل کند.
امام جمعه شهر داران در ادامه به جایگاه تربیت اشاره نمود و گفت: حوزه علمیه خواهران کانون تربیت است و زمانی حوزه مفید و مؤثر است که طلاب تحت تربیت اسلامی قرارگیرند.
وی با تاکید بر امر آموزش طلاب اظهار داشت: تربیت قبل از آموزش قرار می گیرد و باید به آن توجه ویژه ای شود چرا که تزکیه بر تعلیم ارجحیت دارد.