کد مطلب: 15380 تعداد بازدید: ۳۴۳

برگزاری کارگاه تخصصی نماز از سوی مدرسه علمیه خواهران الزهرا س زرین شهر

سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۶:۴۶
کارگاهی با عنوان نماز با حضور حجت الاسلام حسن زارعی، استاد حوزه و دانشگاه و مبلغ مرکز تخصصی نماز قم در مدرسه علمیه الزهرا(س)زرین‌شهر برگزار شد.
 حجت الاسلام زارعی در این کارگاه به معرفی نماز و اهلیت آن پرداخت و گفت: تا اهمیت چیزی مشخص نشود و به آن اعتقاد پیدا نکنیم به ظهور نمی رسد.
وی اهمیت نماز را از چهار منظر قرآن، روایات، نماز در مقایسه با دیگر واجبات وخصوصیات ویژه نماز بررسی کرد و افزود: نماز از جمله واجباتی است که در قرآن و از سوی ائمه معصومین تأکیدات فراوانی نسبت به ادای آن شده ‌است چرا که موجب تبلیغ و ترویج دین اسلام می‌شود و توجه به آثار نماز از جمله عوامل افزایش حضور قلبی است.
 استاد مرکز تخصصی ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: همه خوبی ها در نماز جمع است و طهارت باطن، ادب، معاد، حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و اصول دین همه در نماز حضور دارند.
 حجت‌الاسلام زارعی، با بیان اینکه  52 باب فقهی و 59 هزار روایت در خصوص احکام نماز است، گفت: نماز گناه را از بین می‌برد و از انواع گرفتاری‌ها نجات می‌دهد و زمینه توسل به خدا و ائمه معصومین را نیز فراهم می‌کند.
 وی تصریح کرد: در بررسی نماز از منظر قرآن، قریب یک هزار آیه یعنی یک ششم قرآن مربوط به نماز است.
 استاد مرکز تخصصی ستاد اقامه نماز قم در بخش نماز از منظر روایات افزود: 19 هزار روایت در خصوص احکام نماز است یعنی تقریبا یک سوم روایات مربوط به نماز است.
 گفتنی است، کارگاه تخصصی نماز(مفتاح) در جمع طلاب و فارغ التحصیلان و با همکاری مرکز تخصصی نماز قم در مدرسه علمیه الزهرا(س)زرین شهر برگزار شد.