کد مطلب: 15359 تعداد بازدید: ۳۳۶

طلبه باید به انگیزه الهی و دانستن حداقل یک زبان خارجی مجهز باشد

دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹:۴۲
استاد حوزه علمیه علمیه قم با اشاره به عوامل موثر در تبلیغ دین در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) زرین شهر گفت: طلبه باید به انگیزه الهی و دانستن حداقل یک زبان خارجی مجهز باشد.

 حجت الاسلام علی اکبر محمدی مازندرانی، استاد حوزه علمیه علمیه قم  در جلسه اخلاق طلبگی در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) زرین شهر، وجود چند عامل را برای ارتقای سطح علمی و معنوی و همچنین بالا بردن روحیه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه واجب و ضروری دانست.

وی با استناد به فرموده امام علی (ع) که می فرمایند: اگر تمام اصول و فروع دین را در یک کفه جمع کنید و امربه معروف و نهی از منکر را در کفه دیگر قرار دهید، خواهید دید که این فریضه از آنها سنگین تر است، اظهار داشت: انس با قرآن برای طلبه لازم است  و خداوند می فرماید: (فاقروا ما تیسر من القرآن).

وی گفت:  یک طلبه باید تسلط کامل بر قرآن و تفسیر آن داشته باشد و خواندن تفسیر و آشنایی با آن جزء واجبات برای یک طلبه است.

 

این مبلغ کشوری ادامه داد: توجه به انگیزه ها یکی دیگر از ضروریات برای طلبه است و مبلغ باید انگیزه هایی که باعث شده  به حوزه بیاید را یادآوری کند.

وی افزود: این انگیزه باید الهی باشد نه نفسانی و ما آمده ایم تیرهای بلایی که قرار است به امام برخورد کند را به جان بخریم.

حجت الاسلام محمدی مازندرانی گفت: روح انسان زنگ می زند و جلای آن همان نیت و انگیزه الهی است که باید مدام یادآوری شود و طلبه هم در باب تحصیل و هم در تبلیغ باید وظیفه شناس باشد.

وی افزود: اگر خوب درس نخوانیم برای امام زمان (عج) کم گذاشتیم، ما در مقابل بزرگان، کاری برای دین نکرده ایم.

وی تاکید کرد: طلبه برای انجام رسالت الهی باید از خدا خشیت داشته باشد و هر کس یکی از دو مرتبه تحصیل و تبلیغ را کنار گذاشت، از سلسله یاران حقیقی امام  زمان(عج)دور است.

این قاری بین المللی با اشاره به اینکه مردم قبلا اعتقادات پاکتری داشتند، اما امروز چون از همه طرف انواع و اقسام فرهنگ ها پمپاژ می شود به صورت قبل نیستند، بیان کرد: باید راه های نوین تبلیغ را یاد بگیریم زیرا تبلیغ ابزار خاص خود را دارد.

حجت الاسلام محمدی مازندرانی در پایان خاطر  نشان کرد: ورزش و دانستن حداقل یک زبان خارجی دو عامل دیگری است  که می تواند تاثیر بسزایی در نشاط و افزایش توانایی طلاب داشته باشد و با برخورداری از این عوامل می توانیم راحت دین را تبلیغ کنیم و باعث جذب دیگران به دین مبین اسلام شویم.