کد مطلب: 15321 تعداد بازدید: ۲۹۸

واقعه عاشورا عبودیت را به نمایش گذاشت

عبوديت ،دادن تمام سرمايه ها براي خداوند است و در واقعه عاشورا این عبودیت به نمایش گذاشته شد.

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۸:۰۰
نشستی با عنوان «سبک زندگی حسینی» در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) اصفهان برگزار شد.
حجت الاسلام مهدی عبدالهي، استاد حوزه و دانشگاه در نشست «سبک زندگی حسینی» در مدرسه علميه فاطمه الزهرا (س) اصفهان گفت: سبك زندگي ما بايد سبك زندگي حسيني باشد و ما بايد پیرو امام  حسين(ع) باشيم.
 
استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امام صادق(ع) عبوديت را دادن تمام سرمايه ها براي خداوند معنا كرده اند و در واقعه عاشورا، این عبودیت به نمایش گذاشته شد.
 وی افزود: مقدمه ورود به عبوديت اين است كه انسان نفسش را به كاري  وادار كند كه خود نمی پسندد، ولی رضايت خداوند در آن است.
 وی ادامه داد: امام حسين (ع) راحتي را از خود دور كرد و آنچه را خدا خواست انجام داد، لذا به سخت ترين نوع شهادت رضايت داد و از مقربين درگاه الهي شد.
 حجت الاسلام عبدالهي با اشاره به  ابعاد وسیع قیام  امام حسين (ع) گفت: در قیام امام حسین(ع) نكات بسیار ظريفی وجود دارد كه بايد آنها را در زندگي اصل قرار دهيم و زندگي خود را بر اساس اين اصول پایه گذاری كنيم.
 وی يكي از اين اصول را ديگر خواهي دانست و گفت: باید ياد بگيريم خود برتر بيني را از خودمان دور کنیم و زمانی که اين اصل را رعايت كنيم، زندگي مشترك به کمال آرامش می رسد.
 حجت الاسلام عبدالهي، اصل دیگر را بالا بردن شرح صدر دانست و گفت: باید با استعانت از خداوند متعال ظرفيت مشكلات را داشته باشيم.
 وی تصریح کرد: همچنين در زندگي بايد فرهنگ عذر خواهي و عذر پذيري را رعايت كنيم  و اگر كسي خطايي كرد، عذرش را بپذيريم .
 وی در پايان خاطر نشان كرد: درس هاي عاشورا بسيار زياد است و دقت و ظرافت ما در نكته برداري از عاشورا و قدرت پياده کردن  آن در زندگي، باعث رشد زندگي و سبك حسيني مي شود.
 گفتنی است، نشست «سبک زندگی حسینی»  باحضور اساتید و طلاب در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) اصفهان برگزار شد.