کد مطلب: 15287 تعداد بازدید: ۴۲۷

برگزاری نشست مدیران و فرمانده‌هان پایگاه‌ بسیج طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲:۱۵
نشست مدیران و فرمانده‌هان پایگاه بسیج طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
نشست مدیران و فرمانده‌هان پایگاه بسیج طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان معاون شهرستان‌‌ها مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور، حجت الاسلام رضایی دادستان دادسرای ویژه روحانیت استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام بهرامی مسئول سازمان بسیج طلاب استان اصفهان و حجت الاسلام والمسلمین ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، مدیران و فرمانده‌هان پایگاه‌ بسیج طلاب مدارس علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
حجت الاسلام حسین رضایی دادستان دادسرای ویژه روحانیت در نشست پاییزه مدیران و فرمانده هان بسیج مدارس علمیه حوزه علميه خواهران استان اصفهان اظهار داشت: روحانیت در میان مردم از قداست و پاکی خاصی برخوردارند و در واقع اینان جانشینان ائمه اطهار(ع) و پیامبران هستند و همین علما و روحانیت هستند که دین را حفظ کرده اند و افرادی هستند که می خواهند این قداست و پاکی رو از بین ببرند.
 
دادستان دادسرای ویژه روحانیت با اشاره به لغو امتیاز تنباکو در زمان ناصرالدین شاه گفت: وقتی آن قرارداد ننگین امضاء شد با یک فتوای یک خطی مرحوم میرزای شیرازی نقشه های استعمار نقش برآب شد و این فتوا در حدی تاثیر گزار بود که همسران ناصرالدین شاه در کاخ قلیان ها را شکستند و زمانی که مرحوم سیدجمال الدین اسد آبادی برای عرض تبریک خدمت میرزا رسید ایشان را ناراحت دید و علت را جویا شد مرحوم میرزا شیرازی در جواب گفت: اینک که فتوا چنین تاثیری داشت استعمار به این فکر می افتد که مبارزه کند و این نفوذ کلام را از بین ببرد و برای روحانیت و مرجعیت نقشه می کشد لذا از ان زمان نقشه ها برای بدنام کردن روحانیت و علما زیاد شد و امام خمینی(ره) چهار ماه بیشتر از انقلاب نگذشته بود که در سوم خرداد سال 58 دستور تشکیل دادگاه ویژه روحانیت را داد.
وی ادامه داد: با وجودی که تخلف بسیار کمی در میان این قشر است اما برخی از افراد روحانی نما با ورودشان و به تن کردن لباس روحانیت قصد تخریب این اقشار از جامعه را دارند و دادسرای ویژه روحانیت از سال 69 در استان تشکیل شد.
دادستان دادسرای ویژه روحانیت با بیان اینکه در کل کشور 11 حوزه قضایی ویژه روحانیت داریم، افزود: تعداد کم روحانیون متخلف دلیلی است که در هر سه استان دارای یک دادسرا باشیم و شاید تعداد تخلفات یک ساله این دادسرا به اندازه یک ماه دادسرای ویژه روحانیت نیز نباشد.
وی با توجه به اهدافی که دادسرای ویژه روحانیت دارد، خاطر نشان کرد: در درجه نخست هدف از وجود این دادسرا پیشگیری از افراد متخلف و تبهکار به این حوزه است و باید بر بحث پذیرش و گزینش افراد برای ورود به حوزه های علمیه دقت و توجه لازم لحاظ شود.
حجت الاسلام رضایی اضافه کرد: هدف دوم حفظ حیثیت روحانیت است چرا که چنانچه ضربه ای به روحانیت وارد شود به اسلام وارد شده است.
وی ادامه داد: سومین هدف نیز به کیفر رساندن روحانیون متخلف مطابق با ماده 61 است، چرا که هر عملی که برای مردم جرم است برای روحانیون نیز جرم محسوب می شود.
دادستان دادسرای ویژه روحانیت بیان داشت: مردم و به خصوص طلاب مراقب افرادی که با امور اعتقادی بازی  می کنند و فرقه های نوظهوری که در جلسات و عزاداری ها صحبت های ناصحیحی انجام می دهند، باشند.