کد مطلب: 15072 تعداد بازدید: ۴۵۰

برگزاری نشست تربیتی با عنوان«خانواده اسلامی» از سوی مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی شهرستان خور

سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷:۱۱
نشست تربیتی با عنوان«خانواده اسلامی» و با حضور خانواده طلاب از سوی مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی شهرستان خور برگزار شد.
امیرحسین امینی کارشناس مسائل خانواده و رئیس شورای حل اختلاف شهرستان خور در این نشست به بررسی شاخصه های خانواده اسلامی و همچنین مقایسه زندگی امروزی با زندگی اسلامی پرداخت.
 وی ریشه تمام موفقیت ها و ناکامی‌های افراد را خانواده دانست و گفت: خانواده به عنوان یک نهاد مقدس و اصیل نقش کلیدی در سعادت فرد و اجتماع دارد.
رئیس شورای حل اختلاف شهرستان خور در ادامه گفت: بایدها و نبایدهای تکلف آور زندگی امروز ره آوردی بجز یأس و ناامیدی و روزمرگی برای خانواده ها ندارد. و باید با بینشی  صحیح و انتخابی درست زندگی اسلامی داشته باشیم تا بتوانیم در سایه ی آرامش بهتر در مسیر بندگی و تقرب خدا قدم برداریم.
در ادامه نشست فاطمه غلامرضایی مدیر مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی خور به دورنمایی از فعالیت های حوزه‌های علمیه و اهداف آن پرداخت.
وی یکی از اهداف حوزه‌های علمیه را استحکام بنیان خانواده دانست و گفت: تحصیل در حوزه های علمیه نه تنها مانع از فعالیت های معمول بانوان در محیط خانواده نمی شود، بلکه نقش بسزایی در شاد زیستن و عملکرد شایسته بانوان در این محیط مقدس دارد.
غلامرضایی تصریح کرد: حوزه به عنوان یک مکان دینی در جامعه از اهداف والایی برخوردار است لذا خانواده های طلاب باید با مساعدت و همراهی فرزندان، حوزه را در رسیدن به این اهداف عالی یاری رسانند.