کد مطلب: 14899 تعداد بازدید: ۴۳۲

برگزاری نشست معاونین فرهنگی با رویکرد نقش تربیتی معاونین فرهنگی در مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰:۰۳
نشست فرهنگی با رویکرد نقش تربیتی معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران با حضور 35 نفر از معاونین فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
صدیقه بهشتی‌معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در این نشست ضمن تاکید بر نقش مهم وکلیدی معاونین فرهنگی در رابطه با تزکیه وپرورش روحی طلاب، معاونین فرهنگی  را به دقت در حسن سلوک ورفتار خود در جهت جذب طلاب به امور فرهنگی-‌تربیتی توصیه کرد.
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان مهم ترین وظیفه معاونین فرهنگی را اهتمام به امور تربیتی و تهذیب طلاب دانست.
وی نقش اساتید را در تربیت روحی طلاب کلیدی دانست و گفت: معاونین فرهنگی به عنوان مسئولین امور تربیتی مدارس علمیه خواهران باید هدایت‌گر اساتید به این سمت وسو باشند.
بهشتی گفت: طلاب به مدت 5 سال وقت خود را در مدارس علمیه می گذرانند و باید به طور جدی و دقیق برای تربیت آنها تلاش کنیم و افرادی تربیت کنیم که بعد از فارغ التحصیل شدن نقش هدایتگری در جامعه داشته باشند و بتوانند نقش خود را به عنوان مبلغ علوم دینی در جامعه ایفا کنند.
در ادامه این نشست به بحث و گفتگو پیرامون طرح زمزمه قرآنی پرداخته شد و راه‌های ارتقاء کیفی و چگونگی اجرای صحیح این طرح بررسی شد.
معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان معاونین را به داشتن برنامه ریزی از ابتدای سال تحصیلی جهت برگزاری هرچه بهتر طرح زمزمه قرآن، کمک گرفتن از اساتید دروس دیگر ازجمله تفسیر، در نظر گرفتن ساعت مناسب برای اجرای بهتر این طرح توصیه کرد.