کد مطلب: 14896 تعداد بازدید: ۳۷۲

برگزاری نشست با عنوان «امام حسین (ع) الگویی برای تمام عرصه ها» از سوی مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان

شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳:۳۹
نشست با عنوان «امام حسین (ع) الگویی برای تمام عرصه ها» با حضور طلاب، کادر و اساتید از سوی مدرسه علمیه خواهران کوثر اصفهان برگزار شد.
 آقای بوذرجمهری مدرس حوزه و دانشگاه در این نشست گفت: مکتب امام حسین(ع) در زمینه های مختلفی چون احکام شرعی، اخلاق خانواده، سیاست و سایر ابعاد زندگی اسوه و الگوی زندگی همه انسان هاست.
وی افزود: امام حسین(ع) در ابتدای ورود به سرزمین کربلا، زمین کربلا را خریداری کردند تا در مکان غصبی به خاک سپرده نشوند و این یکی از مصادیق رعایت دقیق احکام الهی در مکتب امام حسین(ع) است.
بوذرجمهری هدف امام حسین(ع) را یک هدف الهی دانست و گفت: در کربلا آسایش فراهم نبود اما کربلا اوج آرامش بود ولی در زندگی ما با وجود اینکه اسباب، وسایل و تکنولوژی فراهم است به جهت سبک زندگی اشتباه، آرامشی وجود ندارد.
 
این استاد حوزه و دانشگاه یکی از مهم ترین مشخصه های سیاسی حماسه عاشورا را هوشمندی و بصیرت خانواده و یاران امام حسین(ع) دانست و گفت: هنر امروز ما این است که بتوانیم با الگو گرفتن از فرهنگ کربلا، علاوه بر شناخت اصول دین، اصول کفر مانند ناسیونالیسم، پلورالیسم، راسیونالیسم، اومانیسم و ... را نیز بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.