کد مطلب: 14808 تعداد بازدید: ۵۲۷

برگزاری نشست معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۶:۱۴
نشست معاونین پژوهش مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با هدف تبیین رسالت حقیقی معاونین در عرصه پژوهش و تعامل و همفکری بین آنان برگزار شد.

خانم رمضانیان معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در این نشست گفت: مسئولیت معاونین پژوهش مسئولیت سنگین و با اهمیتی است و همه باید در حوزه پژوهش با تعهد و تخصص کافی به وظایف محوله عمل نمایند.
وی گفت: اگر بخواهید در موضوعات مختلف روز جامعه پاسخ به شبهات بدهید باید توان علمی و پژوهشی طلاب را بالا ببرید و با تحقیق و پژوهش جواب پرسش ها را به روز پاسخ دهید.
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با طرح این سوال که آیا جواب همه شبهاتی که هر روز سیل آسا بر جامعه دینی ما وارد می شود در کتاب های درسی حوزه های علمیه تدریس می شود؟ گفت: قطعاً هر روز سوالات و شبهات جدیدی در جامعه دینی ما مطرح می شود که ما در حوزه های علمیه باید با تحقیق و پژوهش صحیح پاسخ قانع کننده ای برای آنها پیدا کنیم و جواب دهیم.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم در حوزه های علمیه طلبه را خلاق و پژوهشگر و محقق تربیت کنیم.

خانم رمضانیان گفت: امروز بزرگترین مشکل ما در جامعه دینی و شیعی ایران اسلامی مشکل هجمه گروه ها و فرقه های مختلف ضاله بر فرهنگ شیعی است که در صدد هستند با ابزار شبهه افکنی در دژ مستحکم اعتقادات مردم ما خصوصاً نسل جوان ما رسوخ کنند و این وظیفه ماست که تلاش کنیم طلابی تربیت کنیم تا بتوانند با تحقیق و پژوهش اطلاعات خود را کامل کرده و با علم کافی و مستند به شبهات مطرح شده در جامعه پاسخ دهند.
وی افزود: با توجه به هجمه دشمنان به اسلام وخصوصاً تشیع باید فعالیت حوزویان در عرصه پژوهشی چندین برابر شده و پژوهش ها وتحقیقات به گونه ای که برای جامعه مؤثر باشد جهت دهی شود .
خانم رمضانیان با اشاره به نزدیک بودن هفته پژوهش گفت: معاونین پژوهش مدارس باید در این هفته قوی تر از همیشه اهمیّت کار پژوهشی را برای طلاب تبیین کنند.
وی همچنین با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره علامه حلی، سیزدهمین جشنواره بانوی کرامت و چهارمین مرحله مسابقات رشد از معاونین خواست تا با جدیت تمام برای ایجاد انگیزه و تشویق طلاب جهت شرکت مؤثر در این فراخوان ها برنامه ریزی نمایند.