کد مطلب: 108789 تعداد بازدید: ۲۳

پایان نامه «نقد جامعیت حداقلی قران و پاسخ به شبهات آن» دفاع شد.

سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰:۰۳
طلبه مرکز تخصصی فاطمه الزهرا(س) خمینی شهر از پایان نامه خود با عنوان «نقد جامعیت حداقلی قران و پاسخ به شبهات آن» دفاع کرد.

الهه مظاهری طلبه مرکز تخصصی فاطمه الزهرا(س) خمینی شهر، پیش از ظهر امروز، از پایان نامه خود با عنوان  «نقد جامعیت حداقلی قران و پاسخ به شبهات آن» به راهنمایی حجت الاسلام اسماعیل ملکوتی خواه و داوری دکتر داود اسماعیلی، در سالن اجتماعات مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان دفاع کرد.

مظاهری در دفاع از پایان نامه خود گفت: جامعیت قران کریم یکی از مسایل بنیادی تفسیر قرآن کریم به شمار می رود و از دیر باز تاکنون مورد توجه قرآن پژوهان قرار گرفته است  و در این راستا سه دیدگاه حداکثری، حداقلی و اعتدالی وجود دارد.

وی ادامه داد: نقد جامعیت حداقلی قرآن موضوعی بدیع و نو می باشد، زیرا در خصوص اصل جامعیت قرآن  و دیدگاه آن  کار و پژوهش شده بود، ولی در خصوص نقد آن و اینکه این شبهات را گردآوری و به آن پاسخ داده شود کار جدی صورت نگرفته بود.

مظاهری در شرح فصل های پایان نامه خود بیان کرد: در این تحقیق  پس از بیان فصل کلیات و مفهوم شناسی در فصل دوم در مورد خاستگاه و معرفی افراد برجسته و در فصل سوم ادله و شبهات آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.