تشیع واقعی به دنیا معرفی شود

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷:۵۱

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان بر ضرورت معرفی تشیع واقعی به دنیا تاکید کرد و گفت: یک بانوی طلبه می تواند با استفاده از امکانات و زمینه های علمی مختلف یک مبلغه اثرگذار در سطح کشورهای مختلف باشد.

کتاب تمام نسل ها و عصرها را پیوند می دهد

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲:۱۸

نشست اخلاقی با موضوع «طلبه و اهمیت کتابخوانی» در مدرسه علمیه رضویه خمینی شهر برگزار شد.

بازگشت به سیره نبوی راهکار حل مشکلات مسلمین است

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹:۳۳

مدیر حوزه علمیه خاتم الانبیاء(ص) داران، بازگشت به سیره نبوی را راهکار حل مشکلات مسلمین دانست و گفت: پیامبر(ص) نمونه و مصداق روشن فتوکل علی الله بودند، از خدا غافل نمی شدند و کار را به خدا تفویض می کردند، با غنی و فقیر یکسان برخورد می کردند.

وظایف مؤمن در قبال امام زمان(عج)

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷:۴۸

نشست اخلاقی با موضوع «وظایف مؤمن در قبال امام زمان(عج)»، با حضور طلاب، در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(س) اصفهان برگزار شد.

«حقیقت بندگی» بررسی شد

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸:۰۰

امام جمعه شهر خورزوق در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد گفت: خوف ما از خداوند متعال به خاطر گناهانمان است، خشیت همان ترس و هراس به خاطر احساس کوتاهى در انجام وظیفه است و هراس قلب به خاطر ترک خدمت است.

«صله رحم» عامل تقرب به خداست

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷:۰۴

نشست اخلاقی با محوریت «خطبه ۱۱۰ حضرت امیرالمؤمنین در نهج البلاغه» با حضور اساتید، طلاب و کارکنان، در مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن برگزار شد.

پنج معامله خداوند با محسنین

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲:۳۳

استاد حوزه گفت: یکی از مواردی که درهای رحمت دنیا و آخرت را به روی انسان می گشاید، صله رحم است، که رفیق بازی و تجمل گرایی، مانع انجام آن شده است.

سالانه حدود ۱۰۰فیلم با موضوع آخرالزمان در هالیوود تولید می شود

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴:۵۹

حجت الاسلام طالب پور در جمع اساتید و طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول النفیسه اصفهان، گفت: سالانه در هالیوود حدود ۱۰۰فیلم با موضوع آخرالزمان تولید می شود. این فیلم ها یک جمله به مخاطب القا می کند و آن این است که موعود و منجی یک آمریکایی یهودی است.

تنها دو حوزه از ۳۳۳ حوزه علمیه اصفهان در زمان پهلوی فعال بود

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۹:۳۰

قبل از سلطنت پهلوی ۳۳۳ حوزه علمیه در اصفهان بود و در آخر سلطنت رضا خان و اوایل سلطنت پسرش تعداد حوزه ها به ۲۳ حوزه رسید، این تعداد هم به لحاظ باستانی بودن خراب نشدند و فقط مدرسه صدر و جده بود که تعدادی طلاب مشغول تحصیل داشتند. چون در آن زمان شرایط وجود نداشت و عمامه از سر مردان و چادر از سر زنان بر می داشتند.

راهکارهای ایجاد انگیزه در طلاب

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱:۰۲

مشاور و استاد حوزه خواهران در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان گفت: همنشین نیکو باعث رشد انسان می شود و همنشین بد او را از درجات عالیه به زیر می کشاند.