کد مطلب: 18345 تعداد بازدید: ۳۵۱

سلام بر طلایه دار لشکر آفتاب

سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵

 

 

سلام بر طلایه دار لشکر آفتاب ، ترجمان کتاب نفیس استقامت، درس آموز شور و شکیب و شهامت، ترنّم گلبوته های اطاعت، زیور هرچه صداقت، فرزانه ترین فریادِ تاریخ و ماندگارترین یادِ زمانه، حضرت خمینی، سلام اللّه علیه.

همو که از اندیشه اش گل می بارید و از روح صبور و بلندش عطر گلستان محبت می تراوید. همو که در وجودش، شهامت و محبت، صلابت و مهر، زهد و جهاد، عرفان و سیاست، و عشق و کیاست تجلی یافته بود.

دستی بر سر یتیمان و مستضعفان داشت و با دست دیگر پایه های تخت ابرقدرت ها را می لرزاند. در باغچه وجودش، شمشیر با گل پیوند می خورد و در حنجره اش فریاد با مناجات مأنوس می شد و در قلبش فولاد با حریر آشتی می کرد.

رحلت حضرت امام خمینی(ره)، نیز همچون حیاتش منشأ بیداری و نهضتی دوباره شد و راه و یادش جاودانه گردید. چرا که او حقیقت بود و حقیقت همیشه زنده است و فناناپذیر. او جلوه ای از جلوه های کوثر بود و کوثرِ ولایت همواره در زمین و زمان جاری است. حکایت آن عبدصالح خدا و امام دلیر مردان و سبزقامتان تاریخ اسلام همچنان باقی است؛ زیرا حیات این ملت به اعتبار نَفَس قدسی او امکان تجلی و بقا یافت.

اميد می ­رود طلاب حوزه های علمیه خواهران در سايه خودباوری و پشتکار، روشنگری و بيان حقايق منشأ خير و برکت فراوان باشند و در راه معرفی و ترويج انديشه­ هاي متعالی، اهداف و زوايای زندگی پربرکت آن بزرگوار به نسل حاضر و آينده گام بر دارند.

 از سوی ديگر، پانزدهم خرداد نيز يادآور پايمردي­ ها و دلاوري­ های آزاد مردانی است که با نثار خون خويش نقطه عطفی در مبارزات مردم ايران عليه نظام ستم­شاهی به وجود آوردند .به روان پاک شهيدان راه آزادی درود مي­فرستيم. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

 مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان بيست و ششمین سالگرد بزرگداشت رحلت جانگداز امام خمينی (ره) بنيانگذار جمهوری اسلامی ايران و شهادت ياران ايشان در فاجعه قيام خونين 15 خرداد 1342 را به کلیه مدیران، اساتید، کادر و طلاب مدارس علمیه خواهران تسليت و تعزيت عرض می نماید.